Těstoviny pro psy - Nudle s vejci 500g

Kód: 727
Značka: Krmiva Hulín
35 Kč
Skladem (2 ks)

Předvařené vaječné těstoviny z mouky trdých odrůd obilovin. Vhodná příloha při krmení masem, ke konzervám, nebo i k vysokoproteinovým granulím. Zvýší pocit nasycenosti. Obsahují lepek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Předvařené, krmné těstoviny pro psy ve tvaru delších nudlí, s obsahem vajec a pšeničného glutenu - lepku, což je obilná bílkovina způsobující u citlivých jedinců alergii - jde však jen o malé procento psů. Naše těstoviny nejsou solené ani jinak chemicky konzervované. Vyrábí se ze surovin od českých výrobců a pěstitelů. 

Krmné těstoviny pro psy jsou vhodné pro všechna plemena psů bez alergie na lepek. Slouží především jako příloha k masité potravě. Mohou se podávat k syrovému masu, ke konzervám, nebo k vysokoproteinovým granulím.

Těstoviny pro psy - Nudle s vejci - dejte do nádoby a přelijte vřelou vodou tak, aby v ní byly zcela ponořeny. Nechejte 10 - 15 minut odstát, můžete i déle, nerozvaří se. Můžete je také vložit rovnou do vřící vody, cca 3 minuty povařit a pak 5 minut nechat odstát. Přebytečnou vodu s nudlemi slijte přes sítko a případně těstoviny propláchněte studenou vodou pro jejich ochlazení. Získáte tak z 1 kg sušených nudlí asi 2 kg vařených. Zamíchejte je do obsahu konzervy, masa nebo granulí.

Níže uváděná množství jsou v mokrém stavu - po uvaření. Počítejte s tím, že těstoviny zvětší svou hmotnost po uvaření asi o 100 %.

Běžně se přidávají těstoviny k masu, ke konzervám, nebo granulím, a to do cca 20 - 30 %, tzn. 200 - 300 g / kg krmiva. Záleží hodně na velikosti psa, jeho aktivitě a také individuální "žravosti" a rychlosti trávení. U menších a středních psů je dobré se držet okolo 10 - 15 % z hmotnosti krmiva.

U obézních psů je možné nudle s vejci použít na snížení energetické hodnoty granulí a tím i celkového krmiva, protože pes neumí plně využít škroby na hrazení energie. U diety nahraďte uvařenými těstovinami část granulí z denní dávky, nepřidávejte ji ke krmivu navíc! Přidává se pak 15 - 20 % těstovin zamíchané do granulí. Pokud s tím nemá pes problémy, lze dát až 30 % - nutno ale odzkoušet.

Doplňkové parametry

Kategorie: Přílohy
Hmotnost: 0.5 kg
Značka: Krmiva Hulín