Rýže krmná 1kg

Kód: 20015010
Značka: Krmiva Hulín
55 Kč
Skladem (>5 ks)

Rýžové zlomky z loupané, bílé rýže. Imunologicky nejlépe přijímaná surovina s příznivým dietetickým účinkem pro psa. Vhodná při dietách, při onemocnění trávicího traktu, nebo rekonvalescenci po nemoci, vyčerpání, stresu, aj. Ideální doplněk při Barfu nebo k masovým konzervám, nejlépe v kombinaci s pohankou pro vyšší biologickou hodnotu doplňku krmiva. Rýži podávat pouze vařenou. Krmivářská kvalita.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obilky rýže poskytují jednu z nejdůležitějších potravin a krmiv na světě. Rýže neobsahuje lepek a je vhodná pro psy s alergiemi, nebo i cukrovkou. Obilky se používají buď neloupané, nebo loupané, případně se z nich mletím připravuje rýžová mouka.

Způsob zpracování rýže ovlivňuje významně její výslednou nutriční hodnotu. Z vymlácených rýžových zrn se sloupnou dvě vnější vrstvy plev a získá se rýže celozrnná. Dále může probíhat několik fázíi bělení, při kterých se zbavuje obilka vnitřního obalu - pluchy, v které je ale valná většina živin - minerály, vitaminy, vláknina a další. Výsledkem je bílá rýže, jak ji známe z domácností. Námi nabízené rýžové zlomky jsou pouze v krmivářské kvalitě, nelze je použít pro lidskou výživu.

Krmná rýže pro psy je vhodná pro všechna plemena, včetně těch, co trpí alergii na lepek. Slouží především jako příloha k masité potravě. Vařená se může podávat k syrovému masu, ke konzervám, nebo k vysoko proteinovým granulím.Velmi vhodné je smíchat rýži s vařenou loupanou pohanku. Zvýší se tak výrazně biologická hodnota rostlinného doplňku, jelikož pohanka obsahuje velké množství vitamínů i minerálních látek, na které je jinak rýže chudá. Samotná pohanka zase není pro psa tak moc chutná, takže chuť směsi zlepší rýže. Doporučuji smíchat v poměru 1 : 1 a uvarit společně. Protože je ale pohanka tužší, je dobré směs před vařením namočit např. přes noc nebo na cca 2 hodiny.

Krmnou rýži pro psy dejte do nádoby a zalejte studenou vodou, které musí být 1,5 násobek hmotnosti rýže (tzn. na 1 kg rýže dát 1,5 l vody). Zahřejte těsně před bod varu a nechejte 5 - 10 minut povařit s pootevřenou poklicí. Případnou přebytečnou vodu slejte přes síto. Získáte tak 2 kg vařené rýže. Zamíchejte vychladlou rýži do obsahu konzervy, masa, vývaru, nebo granulí.

Běžně se přidává rýže k masu, k obsahu konzerv, nebo ke granulím, a to cca 15 - 20 %, tzn. 150 - 200 g / kg daného krmiva. Záleží hodně na velikosti psa, jeho aktivitě a také individuální "žravosti" a rychlosti trávení. U menších a středních psů je dobré se držet okolo 10 - 15 % z hmotnosti krmiva.

U obézních psů je možné rýži použít na snížení energetické hodnoty granulí a tím i celkového krmiva, protože pes neumí plně využít škroby a cukry na hrazení energie. U diety nahraďte uvařenou rýží část granulí z denní dávky, nepřidávejte ji ke krmivu navíc! Přidává se pak 15 - 20 % rýže zamíchané do granulí. Pokud s tím nemá pes problémy, lze dát až 30 % - nutno ale odzkoušet.

Doplňkové parametry

Kategorie: Přílohy
Hmotnost: 1 kg
Značka: Krmiva Hulín