Pohanka loupaná 1kg

Kód: 20015009
Značka: Krmiva Hulín
115 Kč
Skladem (1 ks)

Loupaná, nepředvařená, celá zrna pohanky. Ideální doplněk při krmení masem ( Barfování ), k vysoce bílkovinným granulím, nebo objemová složka ke krmivu u nenasytných psů. Ideální je v kombinaci s rýží nebo těstovinamí, zeleninou, zalitá lososovým olejem pro zvýšení biologické hodnoty krmného doplňku. Je nutná krátká tepelná úprava před podáním psovi. Pochází od českých pěstitelů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pohanka se podle způsobu využití řadí k obilovinám.  Botanicky se jedná o rostlinu dvouděložnou, patřící do čeledi Rdesnovitých (Polygonaceae). Často je označována za pseudoobilninu. Pohanky jsou jednoleté a vytrvalé byliny. Mají bílé a růžové květy v hroznech a lichoklasech. Plodem je nažka. V českých zemích se začala pěstovat od 12. století a v 16. století byla velmi populární potravinou.

 

Pohanka neobsahuje lepek, takže jako jedna z mála obilovin je vhodná pro psy trpící celiakií - alergií na lepek. Je významným zdrojem rutinu - vitamín B8, který napomáhá při problémech s cévami. Posiluje imunitu organizmu a využívá se i při detoxikaci. Z pohledu makrobiotiky stahuje a vysušuje, proto se doporučuje podávat hlavně v zimě, kdy prohřívá organismus.

Pohanka by měla být významnou součástí stravy správně živeného psa a neměla by chybět v žádném psím jídelníčku. Je zdrojem jednoduchých sacharidů, dobře stravitelných škrobů, vlákniny, minerálů a vitamínů, vhodných pro zdravý vývoj organizmu.

Mnohá suchá průmyslová krmiva (granule) jsou velmi chudá na vlákninu (mělo by ji být v suchém krmivu min. 3,5 - 5 %), v takovém případě je pohanka pro psa už spíše nutností.

Námi nabízená loupaná pohanka je v potravinářské kvalitě, ale protože je s ní manipulováno v krmivářském prostředí, nedoporučuji používat pro lidskou výživu.

Loupanou pohanku je nutné uvařit, nelze ji podávat v suchém stavu! Pro kratší dobu vaření, doporučuji namočit pohanku na cca 2 hodiny do vody. Vody dejte 2,5x více než-li zrn, tzn. na 1 kg pohanky / 2,5 litru vody. Namočenou směs uveďte před bod varu a cca 5 - 8 minut mírně vařteZískáte tak asi 2,5 kg vařené pohanky.

Běžně se přidává vařená pohanka při krmení masem do 20 % rostlinného doplňku ( tzn. 200 g / kg krmiva ). Někteří chovatelá dávají až 30 %. Záleží hodně na velikosti psa, jeho aktivitě a také individuální "žravosti" a rychlosti trávení. U menších a středních psů je dobré se držet okolo 10 - 20 % z objemu krmiva.

U obézních psů je možné pohanku použít na snížení energetické hodnoty granulí a tím i celkového objemu kalorického krmiva, protože pes neumí plně využít škroby a cukry na hrazení energie. Pohanka u diety nahradí část granulí z denní dávky, nepřidává se k celodenní dávce navíc! Přidává se asi 15 - 20 % vařené pohanky, zamíchané do granulí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Přílohy
Hmotnost: 1 kg
Značka: Krmiva Hulín